Müşteri Temsilcisi 0 (535) 569 66 01

Erken Boşalma Nedenleri
Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma, ülkemizdeki erkeklerde çok sık görülen bir cinsel sağlık problemidir. Bilindiği üzere cinsel tatmin saniyeler içerisinde sağlanıyorsa ve erkek kendisini bir türlü kontrol edemiyorsa bu duruma erken boşalma adı verilmektedir. Tabii ki pek çok kişi de erken boşalma nedenleri nedir diye merak etmekte ve bu sorunun tedavisini araştırmaktadır. Öncelikli olarak erken boşalmanın daha çok psikolojik kökenli olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla psikolojik kökenli durumlarda hastaların kendilerini kontrol edebilmek adına bazı hamleler yapmaları ve tedaviyi buna göre planlamaları gerekmektedir. Ayrıca fizyolojik kökenli erken boşalmanın da söz konusu olduğu unutulmamalıdır. Bu bireylerde penis çok hassas olduğu için tatmin kısa sürede sağlanmakta ve erken boşalma ortaya çıkmaktadır. Sonuç itibariyle erken boşalmanın psikolojik ve fiziksel sebepleri olduğunu bildirmek en uygunudur.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma tedavisinde daha çok ilaç ve cinsel performans ürünlerinin tercih edildiğini söylemek mümkündür. Erken boşalma genel anlamda fizyolojik değil psikolojik bir rahatsızlık olmasından ötürü ilaçlarla kısa sürede tedavi edilmekte ve erkek özgüveni yerine geldikçe ilaçları da kullanmayı bırakmaktadır. Tabii ki bu aşamada psikologların da erken boşalma sıkıntısı ile mücadele eden kişilere yardımcı olacaklarını söylemek mümkündür. Fizyolojik temelli erken boşalma rahatsızlıklarında ise öncelikle soruna sebebiyet veren şey ortaya çıkarılmakta, ardından doktor tarafından tedavi planı oluşturulmaktadır. Sonuç itibariyle erken boşalma tedavisi olan bir cinsel sağlık sorunudur.

Erken Boşalmanın Olumsuz Etkileri

Erken boşalma aslında bireylerin hayatını doğrudan etkileyen bir rahatsızlık olmasa bile cinsel açıdan ciddi özgüven kaybına sebep olmaktadır. Bununla birlikte erken boşalma, erkeğin partnerine karşı mahcup duruma düşmesine neden olurken yeteri kadar birleşmeden zevk alamamasına katkı sağlamaktadır. Bu yüzden kısa bir süre içerisinde erken boşalmada etkili tedavi yolu tercih edilmeli ve özellikle ilaçlardan yardım alınmalıdır. Tüm bunlarla birlikte ürologlar da hastaların geçmişlerine ve rahatsızlığın boyutuna göre gerekli adımları atacaklardır. Sonuç itibariyle erken boşalma, olumsuz etkileri olan ve erkeklerin cinsel birleşmeden soğumasına sebebiyet veren bir tür problemdir.